Kategoria trendy

2022 a wizerunek ogórka kiszonego

Może to tylko moja obserwacja, ale mam wrażenie, że marki przesadziły z inwestycjami w doraźne przetrwanie. Może to efekt poCOVIDwego przerażenia rzeczywistością, a może zachłyśnięcie się popandemicznym odbiciem, a może w końcu słabsze niż spodziewane skutki wojny Rosji z Ukrainą?…

Najlepsze polskie marki 2022 wg „Forbesa” i Minds & Roses

Ludzie kochają rankingi. Najbogatszy Polak, najszybszy samochód, najlepszy odkurzacz, najbogatsza firma. Kochają je, bo one w czytelny i perswazyjny sposób segmentują świat na lepszych, dobrych, zwyczajnych i takich sobie. Rankingi są perswazyjne, bo zawierają liczby, a z tym się nie dyskutuje.

Wiceprezes Unilevera czy Byron Sharp?

Archetypy w marketingu | BrandDoctor
Deepak Subramanian pisze, że archetypy to jeden z fundamentalnych konceptów pomagających kreować marki. Byron Sharp porównał archetypy do banalnych opowiastek lub horoskopów. Czy to uzasadniony sarkazm?

6 pandemicznych zmian w marketingu

branddoctor pandemia marketing
Poprzedni 2020 rok był zdecydowanie inny. Wiemy już na pewno, że świat prędko nie wróci do dawnej normalności. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z poprzecinanych pandemią miesięcy? Czy marketing się zmienił tak, jak świat? A jeśli nie, to czy powinien się zmienić?

2021 to nowy rozdział?

2020 rok spowodował wiele zmian. Zmian w myśleniu, w zachowaniach, w sposobach kupowania.

Koronawirus a komunikacja marketingowa

Wpis rozpoczęty w marcu, zakończony w maju 2020. Dzisiejsza sytuacja – społeczna kwarantanna, ogólnoświatowa pandemia nie jest porównywalna do czegokolwiek znanego.

Planowanie strategiczne, dwa podejścia: tradycyjne, czy scenariuszowe?

Planowanie strategiczne | BrandDoctor

Planowanie strategiczne to przekształcanie ambicji w działania taktyczne. Najkrócej mówiąc to znajdowanie drogi z punktu A do B. Do początku 2020 ten proces zakładał (jak się okazało błędnie), że przyszłość będzie podobna do niedalekiej przeszłości, że jutro będzie podobne do…

Tyrania transparentności

SARS-CoV-2 już nas zmienił. Zmienił nie tylko nasz sposób pracy, zmienił też optykę konsumencką. Zmienił nasze podejście do marek, oferowanych przez nie wartości, powoli przesuwa ostrość widzenia z lansu i metki na jakość, funkcjonalność, transparentność produkcji.