Unicef made in Sweden

Powinienem napisać nie made in Sweden tylko made in Forsman & Bodenfors. Ostatnie produkcje tej szwedzkiej agencji z Göteborg‎a wywalają z wrotek, rozwalają system itd. Potwierdzają że sukces, który odniosły ich produkcje dla Volvo Trucks nie był ani jednorazowy ani przypadkowy.

Na pewno case Volvo im pomógł w zdobywaniu kolejnych odważnych klientów, choć wcześniejsze produkcje też trzymają poziom. Warto zerknąć na ich stronę – agencja zasługuje na hasło jakim reklamuje się Volvo i najwyraźniej wzięła je sobie do serca.

volvo-haslo

Tym razem dzielę się z Wami serią, która, jak przypuszczam, jeszcze będzie miała swoje odsłony. To kampania dla szwedzkiego Unicefu – internetowa i telewizyjna. Jej sens to oczywiście darowizna, ale pozyskana w dość niecodzienny sposób. Nie wrzucamy nic do puszki, nie ma zbiórki – jest za to sklep czyli internetowe zakupy leków, środków opatrunkowych, roweru, motocykla, namiotu, a nawet samochodu! (za około 120 000 zł) (do sklepu tędy). W podsumowaniu zakupu, za dodatkowe 20 SEK, możemy dodać kartkę, która zostanie wysłana na wprowadzony przez nas adres.

unicef-seJest sklep, są banery do niego prowadzące, ale najciekawsze są spoty. Jak na razie trzy.

Marcin Kalkhoff
Marcin Kalkhoff

Admirator prostych i działających rozwiązań. Wszystkożerna hybryda technicznego wykształcenia z kreatywnym, komunikacyjnym i biznesowym doświadczeniem. Specjalista strategicznego kreowania i zarządzania marką. Jedyny strateg w Polsce, który służbowo siedział na Pudelku i, który swoją zmaterializowaną strategię, może oglądać w muzeum w Atenach. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Warszawskim.
Twórca i Partner marketingowej kancelarii audytorskiej BrandAuditors, autor tego właśnie bloga, współtwórca Klubu Strategów Marketingu oraz współautor książki „Po prostu strategia. Instrukcja budowy i obsługi silnej marki”.
Współpracuje z firmami z wielu sektorów: internet i media, FMCG, bankowość, ubezpieczenia, IT, telekomunikacja, opieka zdrowotna.

Artykuły: 534

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.