Stan socialmedia vol. 9

Tym razem postanowiłem podsumować tydzień w sposób obrazkowy, z odrobinką komentarza. Będzie dużo przewijania, trochę, no może trochę więcej oglądania.

Podsumowanie publikuję trochę wcześniej niż zazwyczaj. Wydarzenia piątkowego wieczora i soboty zachowam na osobny wpis lub do przyszłego podsumowania.

Poniedziałek, po uroczystości wręczenia Oscarów był memo-wirusowy:

IMG_0420

ellen

article-2571848-1BFB70E900000578-689_964x654

Część osób dopiero w czwartek w nocy wpadła na to, że to selfie i pizza nie były w 100% spontaniczne. Zorientowali się, bo ktoś im powiedział, a może dlatego, że pokazało się podsumowanie wyników akcji? 😉

Uroczystość Oscarów to wielki smutek dla DiCaprio, ale internet to wyśmiał.

IMG_0421

Pewnym łącznikiem z następnym dniem stało się wystąpienie Jareda Leto,

bo wtorek, z racji konferencji prasowej Putina odjechał w stronę polityki. Internet lubi się śmiać, a niektóre stwierdzenia Putina aż się prosiły o sarkastyczny komentarz:

mundury IMG_0423

IMG_0425

Temat Ukrainy rezonował również w środę, ale został pokazany od nieco innej strony:

oscar_mother-po_rosyjsku oscar_mother jezyk_ukrainski

O Ukrainie wypowiedział się Richard Branson.

I wholeheartedly agree with German Chancellor Angela Merkel, who said: „We expect the government in Ukraine to ensure democratic freedoms, notably the right to demonstrate, the protection of lives and the end of the use of force.”

Zupełnie nie rozumiem, jak pomiędzy te wszystkie oscarowo-ukraińskie wcisnęła się nauka języka duńskiego. Może dlatego, że mój wall kocha ciekawe pomysły?

http://www.youtube.com/watch?v=GncGU4t8PWs

Bo, że humor na facebooku dobrze się sprzedaje po raz trzeci przypominać nie trzeba. Zwłaszcza taki wisielczy:

kalkulator wartosci zwlok

Jakby Wam zabrakło tchu z powodu tak poniżająco niskiej ceny moich zwłok i chcielibyście napić się wody, zróbcie to czym prędzej. Póki Nestle nie każe Wam za to zapłacić. Wg tej szacownej korporacji wolny rynek oznacza koszty ludzkie, a nawet śmierć, o ile korporacje mogą utrzymać wystarczająco wysoki poziom przychodów. Jeszcze zanim objerzycie wypowiedź osoby z Nestle (nie wiem, kto to) wspomnę, że koncern w samym USA produkuje wodę pod następującymi markami: Arrowhead, Aqua Spring, Calistoga, Deer Park, Deep Spring, Ice Mountain, Glaciar, Klosterquelle, Nestle Wellness, Nestle Pure Life, Ozarka, Poland Spring, Perrier, S. Pellegrino, S. Barnardo, Water Line, Zephyrhills. A teraz popatrzcie:

http://www.youtube.com/watch?v=dsn5X7WZsDk

A jeśli czujecie się przygnębieni powyższym materiałem, to zaproponuję taki spot, może Was pobudzi (do działania):

Zmieniamy nastrój zamykając pierwszą połowę tygodnia. Jeszcze coś zjedzmy

 

pizza

i rysunek na dobranoc,

nie-ma-komu

by tuż po północy patriotycznie powitać czwartek:

Jako, że środa była dniem kolejnego przegranego meczu, to czwartek musiał do patriotycznego obrazka dorzucić łyżkę dziegciu:

jas_fasola

To badanie focusowe dotyczące naszej piłkarskiej drużyny mamy z głowy. Pozbądźmy się tego obrzydliwego sarkazmu z Polaków, zajrzyjmy na chwilę do anglosaskiego działu marketingu.

http://www.youtube.com/watch?v=TZXUq7Pln3g

I zamknijmy czwartek obrazami marketingowo-politycznymi – memami bazującymi na popularności marek i politycznym kontekście. Obrazem ciągłej chęci zdystansowania się do rzeczywistości niech będzie wciąż rosnący fanpage:

Putin Snickers

oraz konstrukcja, która doczekała się oficjalnej odpowiedzi rzecznika:

Putin Play

Na chwilkę, odrywając się od chronologii, spójrzmy na to, jak pracuje się w amerykańskim oddziale Russia Today. Materiały z 3 i 5-go marca:

Mamy piątek. Coraz szersze kręgi zatacza wykres,

illegal_downloads

który wygląda dość prawdopodobnie, lecz nie udało mi się odnaleźć bezpośredniego źródła (mimo podanego na wykresie autora). Wykres republikują już portale, jakimś śladem danych służących do jego wygenerowania jest serwis Variety i Torrentfreak.

Oraz projekt rzeźby Jonasa Dahlberga upamiętniającej ofiary Brejvika:

utoya

 

Na koniec dwa firmy. Pierwszy film to serce szczipatielnyja produkcja schroniska dla zwierząt,

drugi, zupełnie na deser, to coś dla Panów – odrobinka szowinizmu męskiego przed dniem kobiet 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=Ej8DGA3S-kw

Marcin Kalkhoff
Marcin Kalkhoff

Admirator prostych i działających rozwiązań. Wszystkożerna hybryda technicznego wykształcenia z kreatywnym, komunikacyjnym i biznesowym doświadczeniem. Specjalista strategicznego kreowania i zarządzania marką. Jedyny strateg w Polsce, który służbowo siedział na Pudelku i, który swoją zmaterializowaną strategię, może oglądać w muzeum w Atenach. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Warszawskim.
Twórca i Partner marketingowej kancelarii audytorskiej BrandAuditors, autor tego właśnie bloga, współtwórca Klubu Strategów Marketingu oraz współautor książki „Po prostu strategia. Instrukcja budowy i obsługi silnej marki”.
Współpracuje z firmami z wielu sektorów: internet i media, FMCG, bankowość, ubezpieczenia, IT, telekomunikacja, opieka zdrowotna.

Artykuły: 534

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.