sposób na…

Po wyszukaniu frazy „sposób na” google pokazuje coś o pryszczach, o spławianiu frajera, o kacu i Alcybiadesie.

A ja chcę o kryzysie. I o sposobach na niego.

W kręgach finansowych często mówi się, że kryzys to najlepszy moment do gigantycznych zarobków. A co sie mówi w kręgach reklamowych? Jakoś niewiele. Bo też niewiele agencji ma na to pomysł. Ich być, albo nie być zależy od budżetów klientów. Niewiele mogą zrobić, aby te budżety powiększyć. A może właśnie w czasie kryzysu mogą? Może właśnie w czasie kryzysu new businessu należy szukać u swoich klientów? Przecież jako agencja nie wydajemy wszystkich pieniędzy klienta z jego budżetu.

A jeśli zarządzamy marką, a mamy wpływ na (średnio) około 20-40% wydatków marketingowych to znaczy, że 60-80% kaski może być wydane wbrew naszym założeniom – tak? Jak często tak się dzieje? Z mojego doświadczenia wynika, że jest na to 50% szans.

I tu właśnie jest duże pole do popisu. Jednak jak sięgnąć po te 60-80%?

Dobudowując kompetencje, uzupełniając zespół, konsolidując i skupiając aktywności marketingowe klienta w jednym miejscu – u nas. Z naszej strony to inwestycja niewielka – ze strony klienta duża oszczędność finansowa i logistyczna – z naszej dodatkowe zyski – ze strony klinta silniejsza i bardziej spójna komunikacja i marka. Zgadza się? 🙂

Marcin Kalkhoff
Marcin Kalkhoff

Admirator prostych i działających rozwiązań. Wszystkożerna hybryda technicznego wykształcenia z kreatywnym, komunikacyjnym i biznesowym doświadczeniem. Specjalista strategicznego kreowania i zarządzania marką. Jedyny strateg w Polsce, który służbowo siedział na Pudelku i, który swoją zmaterializowaną strategię, może oglądać w muzeum w Atenach. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Warszawskim.
Twórca i Partner marketingowej kancelarii audytorskiej BrandAuditors, autor tego właśnie bloga, współtwórca Klubu Strategów Marketingu oraz współautor książki „Po prostu strategia. Instrukcja budowy i obsługi silnej marki”.
Współpracuje z firmami z wielu sektorów: internet i media, FMCG, bankowość, ubezpieczenia, IT, telekomunikacja, opieka zdrowotna.

Artykuły: 534

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.